firmast | Balsnack

BALSNACK INTERNATIONAL HOLDING

Kartulikrõpsude tootmine Ääsmäel algas 1983. aastal, sel ajal Ääsmäe Agrofirmas Ivar Voitese ettevõtmisel. Peale Ääsmäe Agrofima likvideerimist 1992. aastal moodustati kartulikrõpsude tootmiseks AS Balsnack ja 1996. aastal Balsnack International Holding. Täna on Balsnack I. H. ainuke kartulikrõpse tootev ettevõte Eestis.

Alates 1992. aastast oleme turul kaubamärkidega „Vigur” ,”Piraat”, ”Vahvel”. Peale kartulikrõpsude toodame ja turustame soolaseid ja magusaid paisutatud maisitooteid. Nii on Eestis, Lätis ja Soomes hästi tuntud „Texas Popcorn” kaubamärgiga tooted. Lastele mõeldud „Mõngel” on saanud lausa magusa maisikepikese sünonüümiks. Lisaks kartuli- ja maisikrõpsudele toodame praetud ja maitsestatud leivakrõbuskeid – küüslaugu-, juustu-sibula- ja peekonimaitselisi. Eestis toodetud kamajahust valmistame kamapalle – nii on kamajahu palju suupärasem ka neile tarbijatele, kes kamajahu muidu hinnata ei oska. Krõpsugurmaanidele pakume kõrge proteiinisisaldusega naturaalsest seakamarast valmistatud toodet „Ossi krõps”. Lisaks röstime ja pakendame päevalilleseemneid.

2004 ja 2005. aastal lisandusid uute toodetena maisipallid juustuga, peekonikrõps „Trips”, soolased ja maitsestatud tortilla krõbuskid. Mõned aastad tagasi tegi loodusmees Peep Veedla ja ajakiri „Loodus” firmale ettepaneku hakata tootma toidusegu lindude talviseks toitmiseks. Aitamaks lindudel talve üle elada pakume nii seemnesegu kui rasvapalle.


Glasspoint | Tuulilasin vaihto ja tuulilasin korjaus